Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. FAQ
  3. co je MTBF ?
Co je MTBF ?

Střední doba mezi poruchami (Mean Time Between Failures, zkratka MTBF) je statistická veličina, která slouží k ohodnocení spolehlivosti výrobku, nebo výrobního zařízení. Určuje se pro výrobek nebo zařízení, které se opravuje. U zařízení, které se neopravuje, se určuje střední doba do poruchy (MTTF, Mean Time to Failure). V případě výrobního zařízení se vypočte jako skutečný výrobní čas vydělený počtem poruch. Skutečný výrobní čas se vypočte jako rozdíl plánovaného výrobního času a prostojů, tedy takových časů, kdy výrobní zařízení neprodukuje. V případě výrobku je to vypočtená hodnota, která zohledňuje statistické vyhodnocení poruchovosti výrobku a opírá se rovněž o statistické vyhodnocení MTBF jednotlivých komponentů, ze kterých je výrobek složen.

MTBF a MTTF jsou časové hodnoty. Čím větší hodnota, tím je výrobní zařízení spolehlivější. V praxi se MTBF a MTTF často používají jako synonyma.

zdroj WIKIPEDIE

 

Zdroje Delta Electronics jsou špičková zařízení kde se MTBF pohybuje v rozmezí od 300.000hodin do 1.000.000hodin, nejčastěji však 700.000hodin (79let :o)

Hodnoty jsou vždy uváděny v datalistech

www.czech-delta.cz    www.eshop-meanwell.cz    www.czech-meanwell.cz    www.czech-ips.cz

Napěťové zdroje

Zdroje konstantního napětí nebo také C.V. (Constant Voltage), jsou zdroje stejnosměrného proměnlivého proudu při konstantním napětí.

Proudové zdroje

Zdroje konstantního proudu, nebo také C.C. (Constant Current), jsou zdroje stejnosměrného konstantního proudu při proměnlivém napětí odpovídajícího rozsahu v závislosti na dodávaném výkonu.

Stmívatelné zdroje

Jsou to zdroje u nichž umíme využitím externích stmívačů regulovat napětí na výstupu, případně i proud.

Jedná se o technologie 0-10 (1-10V), PWM, rezistorem, triakem